Garance nejnižší ceny

Časté dotazy a odpovědi

 • Dobrý den. Já jsem četla, že je třeba k potřebnému množství materiálu připočítat 10% na prořezy. Potřebuji 7m² obkladu Savona kolik je třeba připočítat na prořezy?
  Pokud máte rovnou plochu a nepotřebujete nic řezat a opravovat není třeba připočítávat 10% na prořezy, stačí si objednat potřebné množství materiálu. Výrobce doporučuje připočítat 5% k potřebnému množství materiálu na prořezy v případě jestli Vaše plocha přesahuje 30m² nebo na ploše k obkládaní máte okno, dveře anebo nějaké další elementy.

 

 • Dobrý den, zajímá mě, jaký má difuzní odpor umělý kámen. Uvažujeme o venkovním obkladu do difuzně otevřené stavby.
  Obklady MAGICRETE z umělého kamene se vyrábí z hutného betonu s objemovou hmotností 2300 kg/m3, faktor difuzního odporu tohoto materiálu je ovyklé v rozmězi 20 až 25 μn.

 

 • Dobrý den mám dotaz na to co si mám představit pod jednotkou bězný metr? 
  Jednotka běžný metr u rohových obkladů - je to rozměr na výšku. 
  Jeden roh u cihly oranžové (např.) na výšku měří 7 cm, tzn. že na obkládáni rohu výškou 1 metr budete potřebovat 14 rohových obkladů.

 

 
 • Dobrý den, chtěla bych do kuchyně použít obklad např. Lámaný mramor - Arizona. Je to vhodné? Ptám se kvůli tomu, že když se vaří občas něco skončí na stěně(obkladu). Jestli by to šlo dobře setřít. Děkuji za odpověď .
  Nejpopulárnější otázka poslední doby. Na základě které výrobce vyzkoušel jeden z kamenu takovým způsobem, že udělal impregnaci obkladu prostředkem Repesil aqua a během 1 týdne stříkali olejem na něj. Bohužel olejová skvrna vznikla a nepodařilo se ji vyčistit. Vzhledem k tomu výrobce nedoporučuje lepit obklady z umělého kamene za vařičem, anebo po nalepeni ochránit část za vařičem ochranným sklem. Také doporučujeme použít keramické obklady - imitace přírodního kamene, které dá se omývat a čistit mycími prostředky.


 

 • Jak je možné ukončit pokladku na straně, když bude obklad na omítce? Máte nějakou barvu na zatření? Na požadavek k obkladům dodáváme zdarma retušovací barvu, mohl byste ji použit na zatření.   

 

 • Keramický obklad bychom chtěli použít i do kuchyně. Je nutné provést nějaký ochranný nátěr na tento obklad a pokud ano, jaký? Nepotřebujete žádný ochranný nátěr, keramické obklady jsou snadno omyvatelné a dobře se udřují. Výroba keramických obkladů probíhá za vysokých teplot, proto vysoké teploty také dobře snáší a celkově jsou velmé odolné.  

 

 • Poradíte mi prosím jak mám stěnu nejlépe přípravit, popř. jestli je štuk Hasit 651 vhodný? Vzhledem k vyšší váze obkladů nedoporučujeme montáž obkladů na Hasit 651 a na jiné vápenné omítky. Před aplikací obkladového materiálu je nutné štuk odstranit až na jádro a posléze provest penetraci montážního podkladu penetračním nátěrem SCHONOX KH. Na takto přípravený podklad je možné provest montáž obkladových materiálů. 

 

 • Můžeme použit obklady na krbové kamny a za krbovými kamny?
  Ano, můžete. Obklady jsou odolné vůči vysokým teplotám, můžete je lepit na krbové kamny a za krbovými kamny.


 

 • Můžeme si objednat vzorky?
  Ano. U nás máte možnost objednat vzorky až 3 různých druhů obkladů, abyste se mohli přesvědčit na vlastní oči o kvalitě těchto výrobků. Za poplatek 150,- Kč obdržíte balík se vzorky Vámi vybraných materiálů. V případě rozmístění objednávky tato částka Vám bude odečtena z ceny zboží.
   

 

 • Jak dlouho to trvá , než obdržím vzorky?
  Posíláme vzorky poštou. Většinou je obdržíte do 3 pracovních dnů.


 

 • Můžete obklad rozřezat na jednotlivé pásky?
  Tuto službu poskytujeme jenom pro ohebný kámen Flexi-slate. Jeden řez obkladu stojí 15 Kč. U ostatních obkladů tuto operací provádíte sami. Na to potřebujete flexu, a tak můžete rozřezat např. cihlový obklad podle potřebovaného rozměru.
   

 

 • Můžeme používat umělý kámen v místnosti o zvýšené vlhkostí?
  Ano, můžete. Betonové typy obkladu nebo keramiku. Výjimkou je ohebný kámen, tudíž u něj se musí provést lakovaní a hydrofobizace (impregnace).


 

 • Můžete pro mě udělat rozpočet cen a dopravy?
  Ano, rádi Vám vše spočítáme.


 

 • Můžeme v interiéru lepit beze spár keramické obklady?
  Ano, v interiéru můžete lepit keramické obklady beze spár.