Garance nejnižší ceny

Inspirace

Nevíte, jaké obklady jsou pro váš dům ty pravé? Nevadí, máme pro vás pomůcku, která vám výběr ulehčí. Připravili jsme fotogalerii fasádních i interiérových obkladů.

Podívejte se, jak by na vašem domě vypadaly umělé cihlové obklady, keramické obklady nebo třeba obklady z umělého kamene. A pokud vybíráte obklady například do kuchyně nebo do koupelny, máme tipy i pro vás. V naší fotogalerii najdete interiérové obklady z ohebného kamene, umělého kamene, umělé cihly i keramické obklady.

Ve fotogalerii jsou klasická stavení i moderní domy. Díky tomu si snadno představíte, jak by obklady vypadaly právě na vašem typu domu.

Inspirujte se v naší fotogalerii a vyberte si obklady, které vašemu domu sednou nejlépe.

Umělý kámen v interiérech

   Možnosti designu, které dává umělý kámen nemůže poskytnout žádný jiný dekorační materiál. Jeho všestrannost může jenom překvapit.


   Kámen může být použit v interiéru každé místnosti a bez jakýchkoli výjimek. Může to být obývací pokoj, ložnice, kuchyň, koupelna, WC, atd. Podívejte se, jak vypadá umělý kámen v interiéru různých objektech na fotografii:

 


Umělý kámen Marmaris

 


Umělý kámen Shale

 

   Například výklenky obložené umělým kamenem, samostatně visící police na kamenné zdi budou výborným řešením pro dekorace ložnice, předsíně nebo obývacího pokoje. Jako část interiéru může být dobře osvětlené místo pro uložení, například, různých ocenění, diplomů či certifikátů. Můžete tam také umístit suvenýry, květiny nebo sbírku CDeček.

 


Umělý kámen Carolina


   Pokud chcete mít umělý kámen v interiéru, např. v obývacím pokoji, je samozřejmostí obložit jim krb. Je velmi obtížné přijít na lepší kombinace nežli krb a kámen. Obklady jsou odolné vůči vysokým teplotám. Proto je můžete lepit jak na krbová kamna, tak i kolem nich.

 


Umělý kámen Romano Classico

 

   V případě že krb nemáte můžete se zaměřit například na stěnu kde máte instalovanou televizi. Obložením části, nebo celé stěny za televizorem zviditelníte obrazovku, která přestává být v tu chvíli kusem nábytku a stává se dekorativním prvkem Vašeho bytu.

 


Umělý kámen Montana


   Pokud nemáte problémy s nedostatkem místa, je skvělý způsob jak využít volný prostor obložením sloupů, rohů místnosti, nebo komínů.
   Umělý kámen se dokonale hodí pro tento účel. Dá nový vzhled a plnou velikost těmto masivním konstrukcím Vašeho obydlí. Můžete tím ohromit jak sebe sama, tak i své kamarády a známé.

 


Umělý kámen Antalya

 

   Nezáleží na tom, zdali máte velký či malý prostor k realizaci svého snu, ale na tom, jestli si jej splníte.
   Umělý kámen Vám s tím pomůže. Je to skvělý způsob, jak využít volný prostor. Můžete obložit volně stojící sloup, ale také i výklenek, roh místnosti, nebo komín. Tento materiál se jedinečně hodí pro zadaný úkol. Zajistí dokonalý vzhled, majestátnost a plnou velikost těchto prostorů:

 


Umělý kámen Shale bílý

 

Doporučujeme se podivat také na inspirace:

Umělé cihlové obklady v interiérech

Ohebný kámen FLEXI-SLATE v interiérech


 

 

Umělý kámen na fasádech

   Před několika desítkami let se začal vyrábět umělý kámen a následně využívat ve stavebnictví. Během této doby výrobci dosáhli v procesu výroby jak zlepšení kvality vlastností materiálu tak i vzhledu při srovnání s přírodním kamenem a je schopen jej úplně nahradit.

 


Umělý kámen Shale
 

   Fasády domů obložené tímto materiálem vám zaručí nižší náklady, časovou nenáročnost a při tom získáte stejný požadovaný výsledek.

 


Umělý kámen Rustika


   Obkládaní domu tímto materiálem dává větší estetický a jedinečný vzhled budovy. K tomu pomáhá chránit stěny před extrémními teplotami a srážkami.

 


Umělý kámen Tanvald

 

   Umělý kámen je vhodný pro téměř všechny typy fasád: kov, dřevo, cihly a beton.
Pomocí speciálního exteriérového lepidla, kterým lze nalepit umělý kámen bez použití dodatečného kotveni.

 


Umělý kámen Tanvald

 


Umělý kámen Shale šedý

 

   Sokl je to právě ta část domu, která je vystavena agresivnímu působení různých faktorů jako jsou voda, prach a jiné mechanické nečistoty. Z tohoto důvodu při obkládáni soklu doporučujeme používat kámen tmavé barvy.

 


Umělý kámen Lancaster

 


Umělý kámen Lancaster

 

   Technologie výroby umělého kamene nejen napodobuje přírodní kámen, ale také vytváří texturu, která kvalitou splňuje všechny požadavky moderního designu.
Fasády obložené moderním materiálem zaručují dlouholetost ne jen svou pevností, ale také barevnou stálost.

  


Umělý kámen Shale

 

Doporučujeme se podivat také na inspirace:

Umělé cihlové obklady na fasádech

Ohebný kámen FLEXI-SLATE na fasádech

 

 

Ohebný kámen FLEXI-SLATE na fasádách a v interiérech

   Nejčastěji kladené otázky lidí kteří mají zájem o ohebný kámen - "Kde mohu použít ohebný kámen"? Naše odpověď - "Oblast působnosti je omezena pouze vaší fantazii!"

   Vlastnosti materiálu jsou vhodné na místa vystavená nepříznivým povětrnostním vlivům. ​​Můžete ozdobit všechny interiérové ​​a exteriérové ​​prvky:

- Vnitřní i vnější sloupy;
- Krby, schodiště;
- "zimní zahrady", koupelny, bazény (nikoliv do bazénu);
- Exkluzivní osvětlení;
- fasády a nábytek.

    Kámen Flexi Slate má nízkou absorbcí vody, proto jej můžete klidně použit při výzdobě sauny, bazénu a koupelny.
   Po všech stránkách co se týče kvality je ohebný kámen schopný nahradit ten přírodní. Výdrži teplotu až do + 650 ° C. Neuvolňuje žádné škodlivé látky, což znamená, že je ideální pro obložení krbu nebo sauny!   Vzhledem k tomu že je přírodní ohebný kámen tenký, je snadno ohýbatelný, takže jeho použiti je omezené pouze vaší fantazii. Lehký kamenný obklad lze použít tam, kde není možné použít klasický přírodní kámen kvůli jeho váze. Přírodní kamen je vysoce ceněn pro svou dlouhou životnost, ekologickou nezávadnost. Jedinečnost a originalita každého listu z přírodního kamenné břidlice.


Ohebný kámen TERAKOTA

Oceníte bohatství textur a jedinečnou krásu. Svým vzhledem nenechá lhostejné i ty nejnáročnější zákazníky. Naše produkty poskytují architektům a projektantům zcela nové možnosti designu.   Flexi Slate může být použity při výzdobě koupelen, sauny, fontány, bazény - materiál se nebojí přímého zásahu vody na povrchu. Materiál snese náhlé změny teploty. Při zahřátí nevznikají žádné škodlivé látky což ocení hlavně ti kteří se kamenem rozhodli obložit krb.   Unikátní kombinace vlastností materiálů mu dal tento zajímavý titul a otevřel obrovský prostor pro kreativitu a fantazii. Kromě stěn a podlahy, ohebný kámen lehce se montuje na sloupy, dveře, oblouky, ozdobí umělé jeskyně, simuluje přirozenou monolitickou desku. Obklad Flexi Slate podlehnou všechny geometrické tvary!   Ohebný kámen má všechny funkce, které moderní člověk hleda při volbě materiálu na konečné práce pro svůj domov - tento materiál je ekologický, přírodní, je schopen "dýchat", esteticky - má jedinečnou přírodní strukturu a vzhled skládající se z desítek barev, což umožňuje vytvořit jedinečnou atmosféru pohodlí.
   Neméně důležité jsou fyzikální a mechanické vlastnosti, které vám usnadní práci při montáži obkladu a nevyžaduje žádné zvláštní dovednosti. Tento materiál vám umožní jej používat při výzdobě téměř všech kamenných architektonických prvků, budov a interiérů jak na vnitřní tak i na vnější dokončovací práce.
   Vlastnosti, jako je flexibilita, nízká hmotnost, kompaktní rozměry (tloušťka pouze 1,5 až 2,5 mm), snadné ovládání, mrazuvzdornost, odolnost, Flexi Slate také odpuzuje nečistoty a vodu.   Rozsah použití ohebného kamene je velmi široký. Flexi Slate se projevuje stejně dobře jak na vnější, tak i při vnitřní dekoraci. Mohou být obložené fasády, cihlové zdi, lze použit v místnostech s vysokou vlhkostí (sauny, bazény), ozdobit silně zakřivené plochy (sloupy, oblouky, schody), v nábytkářském průmyslu, terénní úpravy, atd.

 

Umělé cihlové obklady na fasádech

 

   Použitím Cihlových obkladů na fasády se otevírají široké možnosti při konečné úpravě stavby. Tento stavební materiál neplní jenom estetickou funkci, ale dává stavbě i dodatečnou ochranu proti vnějším vlivům, jako jsou změny teploty, srážky, povětrnostní vliv, atd.

 


Umělý kámen California
 


Umělý kámen California

 

   Stavba při které byla použitá jednoduchá cihla nevypadá moc esteticky. Jednou z možností je použití lícové cihly (tzv.lícovky). Zde docílíte opravdu originálního vzhledu, ale budete muset sáhnout hlouběji do kapsy. A tady nastává okamžik pro použití cihlových obkladů. Je to nejlepší volba pro to aby jste dosáhli požadovaného vzhledu za rozumné finanční prostředky.

 


Umělý kámen HAND BRICK červený

 


Umělý kámen HAND BRICK červený

 

 

   Umělé cihlové obklady jsou tenčí a lehčí na rozdíl od obyčejné cihly. Takový povrchový materiál se nijak neliší vzhledem od lícových cihel a při tom nezatěžuje stavební konstrukci s nadváhou. Tímto materiálem lze oblepit fasádu jakékoliv stavby ať je to dřevo, nebo betonový dům.

 


Umělý kámen HAND BRICK červený

 

   Moderní dekorativní cihla může mít jakoukoliv barvu a umožní Vám vytvořit zcela nový design. Dokáže změnit vzhled i starého dřevěného domu.
   Výhodou umělých cihlových pásku je nízká hmotnost. Proto nezatíží svou váhou fasádu a není potřeba posilovat a opravovat staré konstrukce které hodláte oblepit.

 


Umělý kámen Old Brick
 

Doporučujeme se podivat také na inspirace:

Umělý kámen na fasádech

Ohebný kámen FLEXI-SLATE na fasádech

 

 

Umělé cihlové obklady v interiérech

   Pří vnitřní výzdobě domů, kanceláří a bytů v posledním desetiletí stále více převažuje použití praktických a moderních cihlových obkladů. Dle designerů tento druh výrobků pro vnitřní obložení umožňuje realizovat ty nejrozmanitější a nejodvážnější nápady.

   Estetické a dekorativní možnosti cihlových obkladů jsou považovány za jedny z nejlepších. Každý odstín a struktura povrchu výrobků zdůrazní a doplní nejsmělejší designové nápady. Dnes se například velice populární volbou stala cihla Old Brick:

 

 

Doporučujeme se podivat také na inspirace:

Umělý kámen v interiérech

Ohebný kámen FLEXI-SLATE v interiérech